Volgaklubi kodu
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 223 külastaja(d) ja 1 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Gaz 24-10 Raadioga probleem
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Gaz 24-10 Raadioga probleem

 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Tehnoabi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
volga_siim
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Apr 03, 2008
Teateid: 26
Asukoht: Jõhvi

TeadePostitatud: R juuli 09, 2010 3:14 pm    Postita teema: Gaz 24-10 Raadioga probleem Vasta viitega

Tervist seltsimehed,

Sai siis oma 1988. aasta mustale Volgale paigaldatud originaalraadio, kuid kui auto käima panna, ilmneb väga suur müra (põrin ja vilin). Muidugi peab arvestama ka omaaegse toodanguga, ent ilmselgelt on viga kuskil priomniku toiteplokis. Seega oleksin äärmiselt tänuväärne, kui keegi aitaks leida skeemi.
Raadio tagaküljel oli margiks trükitud: Grodno.

Tervitades,

Sm Siim
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: T juuli 13, 2010 2:54 pm    Postita teema: Vasta viitega

Kontrollige,et küünlajuhtetel olevad kummi detailid(müra summutus ning niiskuse vältimiseks pandud katted) oleksid olemas nii jagajal kui piipude otsas. Puuduvad või pragunenud kummi katted tuleb asendada. Seal alustaks mina esmalt probleemi otsimist.
Raadio plokkis ei pruugi viga olla alati,raadio skeemi mul ei ole, kuid Googeldades on võimalik neid leida mõneld venekeelset leheküljelt. Soovitan lugeda läbi ka raamatust Sõiduauto Zigulii selle peatüki,kus kirjutab raadio häirete vähendamisest,samu võtteid saab ka Volgal kasutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
volga_siim
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Apr 03, 2008
Teateid: 26
Asukoht: Jõhvi

TeadePostitatud: T juuli 13, 2010 7:34 pm    Postita teema: Vasta viitega

Austatud sm Zaparov!

Küünlajuhtmed sai kõik üle puhastatud ja kontrollitud, et nad korralikult pesas oleks, samuti ka jagaja kaas. Lisaks sai eraldi veetud maki toide otse aku pealt ning proovitud isoleerida FMplokki. Kui mõni nendest nippidest oleks aidanud, poleks Tehnoabi poole pöördunud. Küll aga on pahalane ilmselt peidus kuskil raadio enda toitepoolses osas, ent ilma skeemita pole midagi teha - seda aga jällegi tänapäeva moodne otsingumootor nimega "Google" mulle leida ei suutnud.

Lootes ikkagi skeemi leidmisele,

Sm Siim
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: T juuli 13, 2010 8:57 pm    Postita teema: Vasta viitega

Rahu Sm Siim ainult rahu!
Küsime siis nii: Kas oleks võimalik saada raadio marki? Ma üritan ise otsida ehk leian miskit natuke teisest kohast. Skeemidega on nii,et need on olemas ka raadioga kaasa tulevas raadio passis ,mis on autoga ostes koos kasutusjuhendiga kaasas. Aga 99% juhtudest visatakse see raadio pass minema või jääb kuhugi raamaturiiulisse aastateks tolmu korjama.

Üldiselt kui miski probleem võib olla toiteplokis siis mina otsiks mõne usaldusväärse raadio parandaja ja viiks sinna. Kui aga soov on ise katsetada siis ega keelata ei saa, kui oskused on olemas siis on see vaid hea. Mina kahjuks ei tea nende toiteplokkide töömehhanismidest midagi kuna minu erialal seda ei õpetatud.

Sm.Zaparov
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 06, 2004
Teateid: 1216
Asukoht: Tallinn, Nõmme

TeadePostitatud: T juuli 13, 2010 11:01 pm    Postita teema: Vasta viitega

grodnot ei leidnud, kuid võibolla on mingi tähis A-....

skeemid leidsin kaasfoorumlase helitehnik lehelt - viited

http://www.cqham.ru/sch2.htm


helitehniku leht:
http://www.hot.ee/helitehnik/viited.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
volga_siim
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Apr 03, 2008
Teateid: 26
Asukoht: Jõhvi

TeadePostitatud: K juuli 14, 2010 1:11 am    Postita teema: Vasta viitega

Ei-ei, ärritumust pole ollagi, tahtsin vaid korrata, et elementaarsed asjad tehtud.
Vaatasin ka ise korra säärast lehte, kuid eks peab asja täpsustama. Ning tänud kuumal suveilmal viitsimast vastata - eks homne tööpäev garaa¸is tuleb tegusam.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 142
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: K juuli 14, 2010 5:19 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tere!
Kontrolli.kas generaatoril on üks väike valgest plastist ühe juhtmega kandiline vidin (kondensaator).Kinnitatud on ta harjade kõrvale.
See peab ära võtma vile ja undamise,mis kostab raadiost.
Parimatega
Janovit¨
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Õpipoiss
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Mar 02, 2010
Teateid: 48
Asukoht: Raplamaa

TeadePostitatud: K juuli 14, 2010 8:23 pm    Postita teema: Vasta viitega

Ma usun, et seltsimees Janovit¨ mõtles sellist asjandust:
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Janovits
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 15, 2008
Teateid: 142
Asukoht: Viljandimaa

TeadePostitatud: N juuli 15, 2010 7:53 am    Postita teema: Vasta viitega

Jaa-jah!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
volga_siim
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Apr 03, 2008
Teateid: 26
Asukoht: Jõhvi

TeadePostitatud: N juuli 15, 2010 5:03 pm    Postita teema: Vasta viitega

Ma arvan, et sinna see koer ongi maetud - hetkel on peal Gaz 24 generaator, mille võimsus on 40A ning kondensaatorit pole. Küll aga peaks olema 65A. Seega kui keegi tahab müüa 24-10 generaatorit või vahetada 24 generaatori 24-10 oma vastu, andku julgelt teada.
P.S. Kuna õitsev kommunism pole enam kaugel, siis ei ole nõus generaatori eest päris tuhat raha välja käima.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
volga_siim
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Apr 03, 2008
Teateid: 26
Asukoht: Jõhvi

TeadePostitatud: R juuli 16, 2010 1:34 pm    Postita teema: Vasta viitega

Küll aga pean oma ostusoovid tagasi võtma, sest viga ei ole ikkagi generaatoris. Nimelt sai generaatori juhtmed paigaldatud korralikud, kontaktid ära puhastatud ja otsad ikka õiget pidi külge pandud. Lisaks ka veel generaatori rihmade vahetus - ja ennäe imet - "vilin ja sirin" olid justkui kadunud.
Seejärel puhastasime hoolikalt küünlajuhtmeid, panime teise jagaja kaane(mis oli parem kui eelmine) ning käisime ka kõik küünlad uuesti üle(vahed ühesuguseks, 1 tuli isegi välja vahetada).
Kuna aga ikkagi oli raadios väike põrin sees, siis vaatasime, mis toimub antenniga. Selgus, et varjestus polnud täies ulatuses. Samuti valmistasime siis korralikult juhtme ette ning nüüd on sõites "põrin ja urin" praktiliselt olematud.

Tänan tähelepanu eest ning ärge pahandage siis.

Sm Volga-Siim Jõhvist
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: R juuli 16, 2010 2:50 pm    Postita teema: Vasta viitega

Meeldiv kuulda,et korda said ja tundub,et olid üsna lihtsad vead siis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Tehnoabi Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest ja ei salli silmaotsaski ebaviisaka, solvava või terroristliku sisu esitamist.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.
Foorumi kasutustingimused, sh keelatud sisu kaebuste lahendamise mehhanismid (EL määrus 2021/784) leiad siit: Kasutustingimused


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud