Volgaklubi kodu - Volga Club Finland kogunes Messiläs


Volga Club Finland kogunes Messiläs
Kuupäev: Friday,19.November.2004 kell 13:35:12
Teema: Volgaga seotud uudised


25. septembril kogunesid Soome volgasõbrad Messiläs, korraldades ka väikse korteezhisõidu läbi linna. Sündmust kajastas ajaleht Etela-Suomen Sanomat.


Üritus oli avalik ja kogunemise eesmärk oli Soome rahvale meelde tuletada niisuguse auto olemasolu ning vähem informeeritud inimestele tutvustada Volga sõiduautode kunagist hiilgust Volgade kodumaal NSV Liidus. Selgitati, kuidas Moskvits oli lihtrahva auto, kuid Volgaga sõitis vaid koorekiht. Soome toodi omal ajal Volgasid palju, kuid enamus neist olid kasutusel taksodena ning politsei või kiirabi operatiivautodena.

Rahvale oli imetlemiseks välja toodud neli väga heasse korda viidud masinat. Ajakirjanikele ning tõsisematele huvilistele tehti nendega ka sõitu. Klubi asutajaliige Hannu Wesman andis ajalehele intervjuu, milles tutvustas lühidalt Volga ajalugu ning klubi loomise tagamiad. Selgus, et Soomes on Volgad haruldaseks jäänud ning tänapäeval peab neid juba tikutulega taga otsima. Huvilised otsivad Volgasid ammu väljastpoolt Soomet, sealhulgas ka Eestist. Enamus kunagisi Soome Volgasid on leidnud oma lõpu vanaraualadudes. Potentsaalsete huviliste julgustamiseks kiitis Wesman Volga lihtsat ehitust ning küllaltki kergesti kättesaadavaid varuosi.

Nagu ikka äratasid Volgad palju tähelepanu ja nostalgiat. Ka Soomes on palju inimesi, kellel on Volgaga seoses vaid soojad tunded ja helged mälestused.


See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=8