Volgaklubi kodu - ETTEVAATUST, AUTO 2009 VIIMANE INFO !!!


ETTEVAATUST, AUTO 2009 VIIMANE INFO !!!
Kuupäev: Monday,09.March.2009 kell 23:16:41
Teema: Volgaga seotud uudised


Laupäeval, 23. mail toimub juba neljandat korda Eesti Volga Seltsi poolt korraldatav suur volgasõit "Ettevaatust, auto". Tänavune üritus algab Rakvere keskväljakul kus hommikul toimub Volgade rivistus ja oma sõidukite näitamine linnarahvale. Sealt edasi sõidavad Volgad 5 tunnisele teekonnale, tutvuma Lääne Virumaa ja Eesti põhjaranniku vaatamisväärsustega. Teele jäävad nii looduskaunid paigad, tähelepanuväärsed ehitused kui ka okupatsooniarmee poolt mahajäetud asustus. Volgadel on võimalus külastada ka Vene sõjaväe salastatud linna - "Gorod 244". Pärast trassi läbimist kogunevad Volgad Sagadi mõisaparki. Sealt toimub tulemuste kokkuarvamine koos väiksemate atraktsioonidega.


Autoorienteerumise moodi üritusele on oodatud sõitma kõik volgaomanikud. Osaleda saab ainult Volgaga või Gaz tehase sõiduautodega erinevatest ajastutest (Tsaika, Pobeda). Ürituse osalustasu on 200 krooni auto kohta. Üritus on heategevuslik. Kogu üritusest saadav tulu annetatakse Inju lastekodule, mistõttu on alati võimalus maksta ka rohkem. Tulude üle peetakse ranget arvestust ja midagi "vasakule" ei lähe.

Kuna ürituse lõppedes Sagadil on veidi raskusi soodsalt kõhutäit leida, oleme tellinud sinna toitlustamise. Kavas on lihtne toit (kartulipuder, lihakaste, salat, morss). Näljasurma lükkab edasi. Toiduports maksab 50 krooni inimese kohta. Kes soovib Sagadil kõhutäit manustada, saab osta toidutalongi stardihetkel koos osalustasu maksmidega. Kohustust toidutalongi osta ei ole.


Ürituse orienteeruv ajakava:
10:00 - kogunemine Rakvere linna keskväljakule
11:00 - esimene auto läheb starti. Kokku kestab startide andmine 30-45 minutit.
5 tundi sõitu
16:00-17:00 - autode saabumine Sagadile.
18:00 - tulemused, atraktsioonid ja autasustamine
19:00 - Kolonnisõit Ojaäärse matkamajja, seal kõigile soovijatele saun, grillimisvõimalus ja ette tellinutele öömaja.

Paljude arvates on Lahemaa rahvuspark üksnes maaliline turismipiirkond, kaunid mõisad ja armsad suvemajad. See kõik on tõsi. Kuid tegelikult on ju maakera sees veel suurem maakera. Kõik see idüll oli kunagi Vene sõjaväe range kontrolli all. Et vaenlane läänest ei ründaks ja oma dissidendid karistamatult jalga ei laseks. Lahemaa sihvakad metsad peidavad endas tänini sõjaväe raktibaase ja muid peidetud militaarobjekte. Sama värvikas ja vastuoluline on kogu põhjarannik Lahemaa rahvuspargi ümbruses. 

Tänavu sõidame Volgadega seda salapära avastama. Sõit tuleb huvitav kõigile, sest teele jäävad väga erinevad vaatamisväärsused alates mõisatest ja linnustest, lõpetades autovrakkide ja agraargetoga.

Näiteks jäävad meie trassile mitmed imposantsed suurehitised, mis lummavad nii oma iluga kui lihtsalt absurdsete mastaapidega.


Vaatamist väärib meie metsade varjatud ilu. Kohtame sauna otse merekaldal ja täiesti naturaalset vene küla Eestimaa metsas.


Ilmas on palju niisuguseid asju millest kunagi oli palju rõõmu, kuid täna pole neid enam kellelegi vaja. Lapsed kilkasid kunagi nii vastvalminud võimlas kui värske värvi järgi lõhnavas koolibussis. Täna on uued võimlad ja uued bussid. Vanad on unustatud aga omal moel veel alles.


Sohvreid peaks rõõmustama Lääne Virumaa kurvilised ja hea asfaltkattega teed. Ja missugused kaunid vaated. Kuid ettevaatust. Vaateväli muutub kiiresti kitsaks ja laup higiseks kui leiate eest täiesti teistmoodi metsatee - ca 3km pikk, 50m lai ja täiesti sobilik sõjaväe transpordilennukitele kasutamiseks. Ning see kõik on sügaval metsas ja täiesti mahajäetud.


Muidugi vaateid võib nautida ikka igal pool.


Ürituse järgne jututuba ning ööbimine on planeeritud Palmse külje alla Ojaäärse matkamajja. Ööbimiskoht maksab 320 krooni ning see tuleks kindla soovi korral maksta ette. Pärast ei pruugi enam kohti olla. Tegemist on matkamajaga ning ööbimistingimused on lihtsad. Mitmekohalised toad ja ühekohalised voodid. Ööbimise soovist ja selle eest maksmise soovi kohta võib kirjutada sm.Tihhonovile aadressile martin(ätt)volga.ee 
Samas ei pea midagi maksma kui otseselt magamiskohta ei soovi. Võib alati tulla ka niisama Ojaäärsele õhtut veetma, sauna võtma ning öö hakul koju veereda või mõnda teise majutuskohta sõita.


Kuna Ettevaatust Auto pole kunagi olnud korraldajatele rahateenimise allikas, otsustasime sel aastal kogu ürituse tulu annetada mõnele sama piirkonna lasteasutusele. Selleks, et Volgad saaksid rõõmustada ka neid, kellest alles kasvavad uued volgasõbrad.


Meiepoolsed tänusõnad RMK ja Sagadi mõisa administratsioonile, tänu kellele saame lõpp-punktina kasutada Sagadi mõisa territooriumi. Samuti kuulub meiepoolne tänu Rakvere linnavalitsusele Rakvere Keskväljaku kasutamisvõimaluse eest ning kõigile teistele üritusele kaasa aitavatele inimestele ja organisatsioonidele.


AJALUGU


2006. aastal esmakordselt eksperimendi korras alustatud ettevõtmine on kogunud Volgade omanike seas suurt populaarsust. Ürituse sisuks on ette antud kaardi abil külastada kõikmõeldavaid asustatud ja asustuseta jäänud punkte ning otsida korraldajate küsimustele vastuseid. Sõidetakse omal käel ja vabalt valitud legendi järgi. See on suurepärane võimalus viia oma pere loodusesse ja ise samal ajal täiel rinnal nautida, kuidas Volga kitsad diagonaalrehvid kurvilist asfaltilinti neelavad. Teed viivad läbi erinevate paikade. Näeb nii looduslikku ilu, kui nõukogude aja mahajäetud industriaal-ilu. Boonusena kohtate teel veel palju Volgasid. Ent mitte koordineeritud kolonnisõidus vaid justkui poolkogemata - küla vahel tiirutamas, kaupluste ees või kolhoosikeskuse parklas. Volgahuvilisele annab see päev mõnusa energiasüsti. 

Üritusel osalevate inimeste ülipositiivne meelestatus ja nakkav entusiasm on sundinud korraldajaid igal järgmisel kevadel taas sama tee jalge alla võtma. Niisugusele publikule ei saa ju pettumust valmistada. Igal aastal on üritus veidi isemoodi. 
See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=41