Volgaklubi kodu - Volgade kokkutulek või odav pulmapalagan?


Volgade kokkutulek või odav pulmapalagan?
Kuupäev: Tuesday,12.August.2008 kell 16:57:37
Teema: Volgaga seotud uudised


Laupäeval, 9. augustil aset leidnud VIII Volgade kokkutulek jääb paljudele osalejatele pikaks ajaks meelde kui viimaste aegade suurimaid ämbreid vanatehnikaürituste seas. Kokkutuleku korraldaja Anu Valdmaa tõmbas oma egoistliku korraldusega vee peale kümnetele volgaomanikele, kes enda teada tulid toredat volgapäeva nautima, kuid sattusid hoopis sponsoreerima korraldaja enda pulma. Ilmselt ei saanud korraldaja ise ka päris täpselt aru, oli see kokkutulek nüüd mõeldud Volgadele ja nende omanikele või hoopis korraldaja enda persooni imetlemiseks.
Ürituse temaatika oli pulmad ning vastavalt korraldaja soovile olid Volgad pulmaehtes. Kõik oli tore kuni hetkeni, mil kohale tulnud mõistsid, et nad on sattunud kogemata korraldaja enda pulma ning nende kaunistatud autodest pidi moodustuma korraldajale efektne pulmarong. Ürituse osalustasu oli 200 krooni ning selle raha eest pakuti vaid kolonnis sõitmise võimalust ühest kohast teise. Rohkem korraldaja ise osalejate heaks ei pingutanud. Isegi kogunemiskohas polnud selleks eraldi parkalt reserveeritud. Kõik Volgad ei leidnudki parkimiskohti. Peatuskohtades tegi töö ära kohalik võõrustaja. Siinkohal osalejate nimel erilised tänud hr Tuve Kärneri perekonnale, kes tegi enda valdustes kõik, et külastajatel huvitav oleks.

Korraldaja ei pidanud isegi avakõnet kohale tulnute tervitamiseks, ega jaganud inimestele infot päeva edasisest käigust. Lapsed jäidki pika ninaga lubatud joonistamisvõistlust ootama, üritusel puudus Volgadele või nende omanikele suunatud teadmiste-oskuste võistlused. Küll aga sai lisaraha eest osta lippe, märke ja muid meeneid. Publiku lemmikautod ja stiilsed paarid valiti kuidagi ära nii, et keegi ei näinud. Teatati lihtsalt tulemused. Loomulikult kuulusid kõrgemad kohad korraldajatele.

Roosna Alliku mõisa ekskursioonil olid lauad kaetud seal kohe algavaks tseremooniaks. Kõik külalised peale ürituse korraldajate mõistsid võõrustajate palvet mitte tarbida laudadelt teiste inimeste jaoks lauale seatud maiustusi. Veel labasemalt kukkus välja peatus Aravete tulekivi juures, kus kõigil paluti rahakotid autost kaasa võtta. Seejärel lasti kübar ringi käima ja paluti kokkutuleku külalistel Anule ja tema abikaasale pulmaks raha kinkida.

Ürituse lõpp oli niisama ebamäärane nagu selle alguski. Inimesed said sööklast endale prae osta ning pärast seda ei teadnud keegi enam, mis edasi saab. Lõpukõnet ei peetud, mõnda aega töötas veel märkide müügikiosk ning pikkamööda vajus seltskond lihtsalt laiali.

Iga ürituse tugevus peitub siiski kohale tulnud inimestes. Selles mõttes oli üritus vägev, et kohale oli tulnud tõesti palju ilusaid autosid ja meeldivaid inimesi. Vaatamata taustal toimuvale kummalisele pulmapalaganile oli volgahuvilistel võimalus üle pika aja kokku saada ja päev ise enda jaoks huvitavaks teha. Jutud said räägitud ja üksteise autod üle vaadatud. Ning mitmekümnest autost koosnev Volgade kolonn on juba ise alati vaatamist väärt. Ent foorumitest loetud ürituse tagasiside põhjal sai Vanade Volgade kokkutuleku maine pöördumatult kannatada. Nagu sm Autojuht sõnas: "Selle ürituse lõpus tundus küll et osalejad olid justkui oodatud klounid-sponsorid, kes on oma panuse andnud ja kuuluvad mahalaskmisele. Kurb kogemus." Eesti Volga Seltsi Presiidium palub osalejatel mõista, et tegu ei ole Eesti Volga Seltsi korraldatud üritusega ning teeme omalt poolt kõik, et EVS ametlikud üritused oleksid kvaliteetsemad.Meeldivate kohtumisteniSee artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=40