Volgaklubi kodu - Pihkva – volgahuvilise turismiobjekt


Pihkva – volgahuvilise turismiobjekt
Kuupäev: Monday,14.July.2008 kell 16:04:25
Teema: Uudised laiast maailmast


Kel suvisel ajal liialt vaba ega käes, võiks kirjutada kalendrisse Pihkva külastamise. Miks? Aga sellepärast, et see on teistmoodi kui tavapärased sihtpunktid, see maksab vähem kui Egiptus ja mis peamine - seal saab ametlikus müügisalongis näiteks tuliuue Gaz 3102 polstril niheleda. Ja üldse on koht avastamist väärt.

Venemaale minek on tavaliselt seotud ebamugavustega. Ses mõttes pole Pihkva mingi erand. Ent kuna koht on väike ja rahulik, on see algajale Venemaa külastajale hoopis lihtsam variant kui Moskva või Peterburg. Seal pole suurlinna segadust ja ohte. Pole jubedaid rahvamasse, pole metrood ja kohutavat liiklust, pole niisuguses koguses pätte ja kaabakaid. Ta sobib hästi omal käel reisijatele, kes veidi pelgavad Venemaa eripärasid, kuid huvi oleks siiski seal ära käia. Ta annab suurepäraselt edasi Vene elu-olu, saab nautida hoopis teistsugust tänavapilti ja külastada kauplusi, millesarnaseid Eestis pole. Samas mõjub ta kena, puhta ja turvalisena.

Pihkva on sõbralik väike linn, kus jätkuks tegevust umbes kaheks päevaks. Seal tasub kindlasti külastamist Pihkva Kreml ning autohuvilistele on GAZ margiesindus koos avara müügisalongiga. Lisaks mitmeid autoosade kauplusi.

Kuna Pihkva on Eesti piirile nii lähedal ja liiklus on võrreldes suurlinnadega pea olematu, on sinna mõistlik sõita ka enda autoga. Kuigi bussiga on ehk lihtsam.
 

Peagi ilmub foorumis ka põhjalikum komandeeringuaruanne EVS Presiidiumi esinduse külaskäigust Pihkvasse.
See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=39