Volgaklubi kodu - Volgaselts alustas koostööd Okupatsioonide muuseumiga


Volgaselts alustas koostööd Okupatsioonide muuseumiga
Kuupäev: Thursday,12.January.2006 kell 18:59:31
Teema: Volgaga seotud uudised


Alates jaanuari algusest kuulub Tallinnas asuva Okupatsioonide muuseumi väljapaneku hulka ka sõiduauto Volga. Tegemist on muuseumi ja Eesti Volga Seltsi vahelise pikema perspektiiviga koostööga, mille tulemusena saavad muuseumi külastajad aja jooksul tutvuda paljude erinevate Volga mudelitega.


Okupatsioonide muuseumi väljapanek hõlmab meie riigi lähiminevikku, täpsemalt okupatsiooniaastaid (1940-1991). Muuseumi ekspositsioon on üles ehitatud mitmekesiselt, kajastades nii repressioone ja sõjakoledusi kui ka selle ajastu argipäeva ja humoorikat poolt. Teatavasti ei koosne ajalugu pelgalt vanadest dokumentidest ja fotodest, vaid ka asjadest meie ümber. Auto oli Nõukogude ajal uhkuseasi. Selle hankimine oli keeruline ja kohati võimatu ülesanne. Kõige ihaldatum ja samas kättesaamatum auto oli Volga. See omaaegne prestiiži ja staatuse näitaja toob tavaliselt inimestele meelde palju mälestusi ja sobib seetõttu Okupatsioonide muuseumi ekspositsiooni väga hästi.
Eestis on vanatehnika eksponeerimise võimalused väga piiratud ja seetõttu oli Volgaselts koostööst väga huvitatud. Seltsi huvi on loomulikult Volgasid võimalikult laiale avalikkusele väärikalt eksponeerida ja tutvustada erinevate mudelite eripärasid. Seetõttu vahetab selts muuseumi eksponaadi kaks kuni kolm korda aastas välja. Nii püsib ekspositsioon värske ning on võimalik demostreerida erinevaid ajajärke ja tutvustada Volgade erinevaid kasutusotstarbeid. Toompealt sõitsid alla mustad läikivad Volgad, linnatänavatel domineerisid roostes kollased taksovolgad ning rajoonides liiklesid kõikvõimalikes toonides porised kolhoosivolgad. Eraldi väärivad käsitlemist ka Eestis kohapeal sündinud Volgad, mis väljusid Koerus asuvast Autode Remonditehasest nr2 (ART-2).

Esimene muuseumisse viidud eksponaat on oma olemuselt täiesti tavaline must Gaz 2410, mis on atraktiivuse huvides varustatud mõningase KGB atribuutikaga. Eesmärk on anda muuseumi külastajatele stiilinäide, et must Volga ei olnud ainult direktorite ja parteibosside sõiduk, vaid sellistega töötas ka riiklik julgeolek. Märkamatu sinine vilkur tagumisel aknalaual ja täieliku puutumatuse taganud "propusk" esiaknal on pea ainsad eritunnused. Tegelikult olid julgeoleku autod varustatud ka erisidega, kuid antud eksponaadil seda pole.
Tulevik toob nii mõndagi huvitavat.





See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=24