Volgaklubi kodu - Soviet Classic Transfer


Soviet Classic Transfer
Kuupäev: Tuesday,26.July.2005 kell 18:57:41
Teema: Volgaga seotud uudised


25. juulil toimus Tallinnas selle suve esimene Soviet Classic Transfer. Kuusalu Autobaasi ning Eesti Volga Seltsi abiga sõidutati grupp inturiste Gloria eliitrestorani õhtusöögile. Ehmunud uksehoidja unustas isegi kolmekat küsida.


Kell 19:00 kogunesid hotell Radissoni ette must Tšaika ja neli Volgat. Limusiinist välja astunud kaheksakandilise mütsiga juht asus lapiga masinat puhastama. Laisalt masinates istunud taksojuhid oleks nagu külma veega üle valatud. Mis toimub? Mis Volgad? Mingid libakad VÄ? Aimates, et tegu pole siiski vodkaturistide püüdmise operatsiooniga, rahunes see seltskond ning mõni usaldas koguni hetkeks masina üksi jätta ja jalutas lähemale autosid uudistama (riskides niimoodi kliendi kaotusega !!!). Omadest oli üritust uudistama tulnud volga.ee foorumikasutaja Pal-Palõch sportlikul jalgrattal Start-Šosse.
Autod seati õigesse järjekorda ning kui hotelli uksed avanesid, hakkasid autod ükshaaval treppi veerema. Esmalt sm Tihhonov mustal Gaz 2410-el, tema järel Kuusalu Autobaasi Tsaika. Tagantpoolt turvas Tsaikat kolm Gaz 24, mille roolis sm Gazik, sm Västrik ja sm Tasku.
Järgens kolonnis sõit läbi linna, mida saatsid kaasliiklejate pikad pilgud ning autodes istuvate inturistide vaimustushüüded. Turistidele pakkus vaimustus peaagu kõik - kiiver Volga aknalaual, vimpel "Harju KEK, asutatud 1956" jne. Vedas, et keegi ei minestanud. Korteež liikus kiirustamata kuid kindlameelselt, laskmata hetkekski kolonnil laguneda. Teised liiklejad suhtusid vanatehnikasse teatava respektiga, lubades vajadusel läbi ka punase tulega ristmikku ületava viimase otsa. Isegi toyota lendkruiseritel ... vabandust Land Cruiseritel ... liiklev Eesti eliit ei pidanud vajalikuks end jõuga kehtestada.
Jõudnud Gloria ette, kogunes sinna hetkega suuremat sorti rahvasumm. Pildistati autosid, ennast koos autodega ning loomulikult ka ennast ilma autodeta. Grupp inimesi jäi lummatult järele vaatama, kui Tšaika lülitas sisse sireenid ning kolonn nõukogude vanatehikat kadus sahinal nurga taha.

Autojuhtide jaoks polnud üritus veel kaugeltki läbi. sm Tasku haaras juhtpositsiooni ning juhatas seltskonna Balti Sepiku puhveti ette. Kiirused olid juba kasvanud. Tihhonovil tekkis isegi teatud ärev moment, kui ta püüdis iga hinnaga Taskul kannul püsida, ent ise vahtis enamus aega hoopis tahavaatepeeglisse. Usute või mitte, ent GAZ 14 nina on tahavaatepeeglis väga ülbe vaatepilt. Eriti kui ta on nii lähedal, et peeglisse enam tervenisti ära ei mahu. Pidurdades järsult vasakpöördeks, ilmus tont-teab-kust välja tohutu kiirusega liiklev jalgrattur, kes otse Tihhonovi nina eest sooritas samuti vasakpöörde. Veel üks pidurikriiks, vältimaks jalgratturi lömastamist. Selgus et eelpool mainitud foorumikasutaja Pal-Palõch oli meid kogu aja jalgrattaga saatnud. Vaat missugune missioonitunne!

Edasi sõitsime niisama läbi linna, möödusime USA saatkonna eest, et näha kas seda valvav politsienik ikka kohkub nõukogude rasketehnikat nähes ning viskab sõõriku käes ja haarab ühe käega raadiosaatja, teisega relva.
Peterburi teel parkis sm Tasku Soomlase käest laenatud Volga, lehvitasime Narva poole suunduvale Tšaikale ning alustasime kolme järelejäänud Volgaga sõitu (Tihhonov, Västrik ja Gazik) Nõmme poole. Nüüd kadus Tihhonovi Volgal sidur ... blin. See pisiasi aga ei alandanud meeskonna meeleolu ning veidi puiselt kulgeti Nõmmele sm Tihhonovi kooperatiivkorterisse ürituse kordaminekut tähistama. Omamoodi väljakutse oli veel ilma sidurita Volgaga kitsasse garaazi manööverdamine, kuid kodus ootav naeratav abikaasa koos Baikali limonaadi ja auravate pelmeenidega aitas ületada sedagi takistust.

Plekk jäi sirgeks, turistid terveks. Oli tore vanatehnikaüritus.Lõpetuseks mõned fotoülesvõtted:
Autode rivistus enne Radissoni ette keeramist Rävala pst-l. Teisel pildil saabumine Gloria juurde.


Autojuhtide grupipilt. Vasakult: sm Västrik, sm Tihonov, sm Tasku, sm Gazik, sm Jevgeni (Kuusalu Autobaasist). Jalgratas Start Šosse osales transfeeril, kuid turiste sellega ei veetud.
Teisel fotol: Tagasiteel suunduti Volgadega Ülemiste kaubanduskeskusesse Baikali limonaadi soetama.


Üritusel osalenud autod ühekaupa:

sm Jevgeni, Gaz 14


sm Gazik, Gaz 24 (1980)


sm Tasku, Gaz 24 (1985)


sm Västrik, Gaz 24 (1978)


sm Tihhonov, Gaz 2410 (1989)


See artikkel pärineb Volgaklubi kodu
http://www.volga.ee

URL sellele jutule on:
http://www.volga.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=18