Volgaklubi kodu - ETTEVAATUST AUTO 2011 TOIMUB VÕRUMAA RÜPES
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· FoorumPraegu on, 394 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

Volgaga seotud uudised
Postitanud Martin Tuesday,03.May.2011 kell 01:11:05

ETTEVAATUST AUTO 2011 TOIMUB VÕRUMAA RÜPES
Martin Tuesday,03.May.2011 kell 01:11:05
Tänavune "Ettevaatust Auto" leiab aset 28. mail Võrumaa looduskaunitel teedel. Kogunemine toimub tavapäraselt alates kella 11:00 Võru linnas, Vabaduse väljakul. Jälgige ka vastavat teemat foorumis. Esimene auto lastakse starti umbes kell 12:00. Sõidu aeg on traditsiooniliselt 5 tundi, mille käigus saavad osalejad korraliku portsu looduslikku lummust, segatuna kolhoosiajastu säilmetega ja väsinud Vene tehnikaga. Trass läbib Lõuna Eesti tuntud tõmbenumbreid nagu Põlva, Haanja ja Rõuge, mitmeid kohalikke vaatamisväärsusi või muidu olulisi paiku. Lõpetamine toimub Varbusel Maaneteemuuseumis.  

Tänavune "Ettevaatust Auto" tuleb oma kontseptsioonilt igas mõttes samasugune kui varasemad, kuid valmis tuleks olla ...


... veidi suuremaks pingutuseks üldfüüsilises mõttes. Lõuna Eesti maalilisel kuppelmaastikul pannakse tõsisemalt proovile nii auto, kui selle peremees. Mitmete punktide võtmine saab olema tapvalt väsitav, kuna nad asuvad järjekordse mäe otsas ja sinna ei saa teistit kui jala. Lisaks jääb trassile kolm vaaterorni. Tõsi - ühte neist saavad lootusetult lõppenud volgasõbrad 5 Euro eest ka liftiga sõita. Seega on pereinimestel kindlasti kasulik naised-lapsed kaasa võtta ja peatuskohtades lastele suund kätte näidata. Ise saab samal ajal murelikult siduri kärsahaisu trotsides jahutusvedelikku lisada.

Meeleolu loomiseks olgu toodud ära ka mõned kaadrid meie trassilt. Nii nagu varasematelgi aastatel, ootab teid ees palju loodusvaateid:


Samas võiks olla valmis ka vähe karmimaks maailmaks


Teie endi jäoks läheb asi karmiks siis, kui olete roolinud Volgat mööda Võrumaa käänulisi teid, higipiisad meelekohtadel, ja avastate õudusega, et vajalik punkt asub torni tipus:


Seevastu millised vaated. Kuigi üks torn tundus jube logu. Mis sest, et täitsa uus ja Euroopa Liidu rahdest ehitatud pealegi.


Tehnikat saab ka seekord nõrkemiseni. Näeb raskemat tehnikat:


Ning näeb ka kergemat tehnikat. Mõni neist võib küll juba päris otsakorral olla.


Ärge unustage ka "Ettevaatust Auto" jaoks juba traditsioonilisi kaalumajasid. Ka neid on trassil mitu. Mõni neist koguni nii hea, et saate oma Volga ära kaaluda.


Kummituslikke hooneid leiab kõikjalt Eestist. Isegi Lõuna-Eesti pole päris puutumata ka Vene sõjaväe lagast.


Nii, et avastamisrõõmu peaks jätkuma väga erinevate huvidega inimestele. Autosõit ise saab ka kindlasti olema elamsuterohkem kui varasematel aastatel, kuna teed on põnevamad ja nõuavad juhilt rohkem tähelepanu. Kruusateede kasutamine ei ole sõidu jooksul vajalik. Praktiliselt kogu trass lookleb mööda asfalti. Isegi kui mõni üksik punkt satub kruusale, on see kindlasti juba küsimuses ette öeldud ja seega saab seda vältida. Aga ärge kupatage. Te ei tea kunagi, millise nurga taga võib oodata õige vastus.


Lisaks olgu ära öeldud, et ühtegi siin toodud pilti pole mõtet ära salvestada, sest ühtegi vastust neist välja ei loe. Näeme 28. mail Võrus.


 
 
Seonduvad lingid
· Lähemalt Volgaga seotud uudised
· Uudised koostas Martin


Enim loetud jutt Volgaga seotud uudised:
13. AUGUSTI KOKKUTULEK


Artikli hinnang
Keskmised punktid: 5
Häält: 9


Palun mõtle hetk ja hinda seda artiklit:

Suurepärane
Väga hea
Hea
Tavaline
HalbValikud

 Printeri sõbralik  Printeri sõbralik

 Saada sõbrale  Saada sõbrale


Associated Topics

Volgaga seotud uudised


Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud