Volgaklubi kodu - 'Ettevaatust auto!' Ürituse Ettevalmistused Lõppenud
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· FoorumPraegu on, 411 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

Volgaga seotud uudised
Postitanud Martin Friday,14.March.2008 kell 16:37:29

'Ettevaatust auto!' Ürituse Ettevalmistused Lõppenud
Martin Friday,14.March.2008 kell 16:37:29
EVS Presiidiumil on heameel teatada, et 24. mail aset leidev selleaastane Volgade kevadsõit "Ettevaatust, Auto!" saab toimuma suurejoonelisemalt kui kunagi varem. Ürituse toimumiskohaks on tänavu valitud vaatamisväärsuste poolest rikas Ida-Virumaa. Piirkond pakub põnevat vastuolulisust – läbisegi vahelduvad maalilised loodusvaated ja okupatsiooniajastu rasketööstuse tagajärjed. Ida-Virumaa on atraktiivne ka selle poolest, et enamustele meie seast on see suuresti avastamata piirkond. Ettevalmistused ürituseks on lõpetatud ja ootame kõiki osalejaid ning huvilisi kell 11:00 Jõhvi keskväljakule.

Ürituse alguspunktiks on Jõhvi, kus Jõhvi Vallavalitsuse ja Jõhvi Keskväljakut omava eraisiku lahkel loal saame Volgad parkida otse keskväljakule (pildil vaade keskväljakult Ida-Viru Maavalitsuse hoonele).


Kuna sõit on paljude jaoks sedapuhku erakordselt pikk, koguneme väljakule kella 11:00-st kuni 13:00-ni. Siiski palume kõigil planeerida oma aeg nii, et juba 11 paiku ikka kohal oldaks. Presiidium kaalub kaugeltnurgameeste eraldi tunnustamist.

Ürituse sisu on sarnane eelnenud kahele aastale. Stardis kättejagatud kaartide alusel tuleb ekipaaøidel asuda Ida-Virumaa vaatamisväärsustega tutvuma ning selle eest vastavalt punkte koguma. Osalejad otsustavad ise, milliseid paiku nad külastavad ja milliseid mitte.

Osalejad saavad ise otsustada, kas nad eelistavad sõita pigem mööda looduskaunist põhjarannikut või tööstuse poolt räsitud sisemaad. Igaüks koostab endale ise trassi ning nii saab ka kõike natuke vaadata.
Kes eelistavad pigem ilusaid asju vaadata, neile soovitame sõita enamjaolt mööda põhjarannikut ja tutvuda kohtadega nagu Valaste juga ja Ontika, aga ka Sillamäe linn oma Staliniaegse neoklassitsistliku arhitektuuriga ja loomulikult omaaegna eksklusiivne kuurort Narva Jõesuu.

Ekstreemsuste hvilistele jäävad teele narva elektrijaamad, tuhamäed, inimtühjad kummituslinnad. Trassi koostades ei suutnud ise ka uskuda, milliseid paiku Eestimaal olemas on. Olgu siin toodud vaid mõned üksikud näited.

Kohalikud nimetavad seda "Helesiniseks laguuniks". Tegemist on Vahemerd meenutava eksootiliselt helesinise järvega, põhjas helevalge liiv. Tegelikkuses on see tohutu veekogu ülimürgine leeliseveega surmajärv, mis söövitab läbi kõik, mis sinan sisse kukub. Sealjuures on see juhuslikele külastajatele täiesti ligipääsetav.


Endistes kaevanduspiirkondades jooksevad inimtühjadel maa-aladel kümned kilomeetrid sirgeid asfaltteid. Nende äärde jäävad mahajäetud esinduslikud administratiivhooned ja tõeliselt peletsilikud kummituslinnad, mis meenutavad TØernobõli linna. Osaliselt kokku kukkunud majade vahel kasvavad asfaltteedest puud läbi.

Otse suurlinnas Narva võib kohata haigeid linnaplaneerimise võtteid, kus kirik on jäänud ette tööstusele ning endine suursugune hoone asub nüüd garaazide taga. Narva lähistele jäävad vaatamisväärsustena ka erinevad absurdsed suvilakooperatiivid. Muuhulgas tobenaljaks poolenisiti ujuv külake, mida kohalikud nimetad Veneetsiaks. Igaüks saab paadikesega otse oma putka ukse ette. Veidi eemal on paadikuuride rajoonid ning pea kohal laivuad elektri kõrgepinge liinid. Soovitame nende all autost välja astuda. Liinide särin on peaaegu kõrvulukustav ning ilma naljata - pinge tõstab juuksed üles.


Lisaks absurdsetele kohtadele jäävad teele ka mitmed muljetavaldavalt võimsad hooned, mille edasine saatus on lahtine. Ida Virumaal on see võimalik, et esinduslikus sammastega hoones peetakse noorte reivipidusid. Uskuge - see paik on teistsugune.

Siiski ei piirdu me ainult tobenaljaka või kõhedust tekitavaga. Teele jäävad looduskaunid paigad, mida kindlasti tasuks külastada. Tuttav Valaste juga ja Ontika peakallas. Samuti Narva Jõesuu rand oma Eesti pikima liivarannaga ja haruldaste puitpits villadega. Me juhatame teid paikadesse kus linnud laulavad ja silm puhkab.  

Trassile jäävad ka mitmed paigad mida iga eestlane peaks külastama. Teil on võimalik käia ära Sinimägede memoriaali juures. Lisaks sellele, et koht on lihtsalt ilus on see hea võimalus oma lastele isamaalisuse süstimiseks. Mis saaks olla selleks parem motivaator, kui vaadata oma silmaga, kuidas kohalikud Vene noored Sinimägede memoriaali maasturitega üles käivad kündmas ja värviga mälestuskividele oma proletariaadi rahvale omast ülimadalat intelligentsi kirja panevad. Samas kõrval on ka ohtralt segi pommitatud Saksa-Eesti kalmistu, kus kindlasti tuleks ära käia. Meie vabadusvõitluse ja idavaenlase läbi langenute mälestusmärke jääb teele veelgi.

Vastandina saame külastada ka II maailmasõja järgseid puna-ausambaid. Mõni neist ei jäta ka tehnikahuvilist külmaks.

Teel kohtab igasugust huvitavat rahvast. Üldiselt on seal kõik sõbralikud.

No ja loomulikult ei saa me läbi ilma vanatehnikata. Saame näha Esku karjääriekskavaatroi koppa, mille mahuks on 35m3, saame kõõluda Belaz kalluri küljes ning kõige selle otsa veel annus Volgasid. Tõsi, mitte kõik neist pole kaardile vaatamisväärsusena märgitud. Need tuleb teil endil leida. Mõni on ikka paras pähkel, sest emake loodus on nad omaks võtnud ja korraliku kaitsekihi juba peale kasvatanud.Päeva lõpuks peaksid kõik Volgad õnnelikult jõudma Narva linna. Seal on Narva Muuseum pakkunud meile suurpärase võimaluse parkida oma autod Narva linnuse hoovi, otse pronksist sm. Lenini valvsa pilgu alla. Seejärel on soovijatel võimalik tutvuda Narva linnusega, tehakse ekskursioone, einestada ja puhata. Kuna kodutee võib väsimuse tõttu liiga pikaks osutuda, oleks mõistlik jääda Narva ööbima. Ühe võimalusena saab valida midagi alltoodud hotellide seast. Narva Muuseum hoolitsevad ka Volgade parkimise eest öösel. Volgad ööbivad Narva kõige turvalisemas parklas – pole ohutumat paika kui iidse linnuse müüride vahel, mehitatud valve all.Meil oleks hea meel näha teid kõiki koos meiega Ida Virumaal. Kuigi sõit tõotab olla pikk, ei pea seda kindlasti kahetsema. Nii rikkaliku vaatamisväärsuste paketiga "Ettevaatust auto!" üritust pole veel seni olnud.
TÄNASEKS OSALEMISSOOVIST TEADA ANDNUD*:
Nr.NimiAutoKasutaja foorumis
1.Tauno MõtsGaz 24Sm. Västrik
2.Martin RuudGaz 3102Sm.Tihhonov
3.Teeameti DirektorGaz 2410-
4.Robert MirskiGaz 24 pikapSm.Mirski
5.Imre NõmmikGaz 24nymmik
6.Madis KolgaGaz 24metalliotsija
7.Imre OtterGaz 2410gazik
8.Lauri TammGaz 24Sm Tamm
9.Urmas LiivakGaz 24mehann
10.Ain MõnjamGaz 2410-
11.Andrus KuuseorgGaz 2410-
12.Kaldi KõivaGaz 3102-
13.Kuldar KönnelGaz 2410-
14.Jörgen PöldGaz 24-
15.Jaak SoodlaGaz 2410Sm. Jaska
16.Uno MikkerGaz 2410Sm. Autojuht
17.Omar KoortGaz 2410Limu24

*) Osavõtuks ei ole kohustust eelnevalt registreeruda.


 
 
Seonduvad lingid
· Lähemalt Volgaga seotud uudised
· Uudised koostas Martin


Enim loetud jutt Volgaga seotud uudised:
13. AUGUSTI KOKKUTULEK


Artikli hinnang
Keskmised punktid: 5
Häält: 10


Palun mõtle hetk ja hinda seda artiklit:

Suurepärane
Väga hea
Hea
Tavaline
HalbValikud

 Printeri sõbralik  Printeri sõbralik

 Saada sõbrale  Saada sõbrale


Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud