Volgaklubi kodu
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 250 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Gaz 21K 1960 Kaldi
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Gaz 21K 1960 Kaldi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: N dets 22, 2011 3:42 pm    Postita teema: Gaz 21K 1960 Kaldi Vasta viitega

Ei ole küll suur kirjamees, aga kolleegide survel, lubasin, et kirjutan veidi oma teise Volga restaureerimisest. Elu on läinud viimasel ajal nii kiireks, et ei suuda sammu pidada töökojaga, kes juba 3 päeva lihvib- karestab-pahteldab keredetaile.
Veidi minu taustast. Olen maapoiss Rapla lähedalt Kehtnast, kus minu isa oli kunagi ostnud taksovariandis Gaz 21-e. Kuna olin ca 13 aastane, siis suutsin Kehtna NST töökojas veidi nühkida päeval paigaldatud pahtlit vesiliivapaberiga. Minu juhendajaks oli Kehtnas tuntud volgaomanik Endel Köster. See auto sai korralikuks autoks, millele paigaldati UAZ-i vahekaanega põranda käigukand. 1975.a oli Gorki autotehasest välja tulnud juba ka Gaz 24. Minu isal oli eesmargiks saada endale see automark. See õnnestus osta Gorkist ja koju tuua sama aasta 24. detsembril. Auto oli minu käes kuni 1991. aastani, kui ta oli minu pulma-autoks ja esimese poja kojutoojaks sünnitusmajast.




Aga nüüd sinisest vanast Volgast. Tahtmine osta tuli mul 2010. aasta suvel, kui olin peaaegu kätt löömas ühe 2 sarja halli volga peremehega Kiisalt. Aga nagu ikka, jäin pool päeva hiljaks ning teine ostja maksis tuhat EEK-i rohkem. Hakkasin tõsiselt otsima ja leidsingi Lellest oma Volga.
Tegemist oli ekspordiks toodetud isendiga, mis oli viimased 2 aastat seisnud kaskede all ja seetõttu flora ja faunaga kokku kasvanud. Enne lõplikku ostu palusin lapsepõlve tuttaval Unol auto üle vaadata, et mitte astuda ämbrisse. Uno ütles jah- tuleb osta. Nii saigi ost vormistatud ning paar päeva hiljem Unoga liiku tehtud.












_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi


Viimati muudetud kaldi poolt (T apr 19, 2016 7:29 pm), kokku muudetud 1 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: L dets 24, 2011 1:28 am    Postita teema: Vasta viitega

Lisasin mõned pildid esimesse postitusse.
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: L dets 24, 2011 8:22 am    Postita teema: Vasta viitega

Veidi nüüd ka piltide juurde. Tegemist kahevärvilise isendiga. Loomulikult on üle värvitud, seda näitasid suunatulede kummitihendid ja teised tundemärgid. Kui ma esialgseid pilte Leivategijale näitasin, ütles Ta kohe, et valesti värvitud. Mis on õige, seda arutame kunagi koos edaspidi.
Mootor on täiesti korras- sõidab. Paar aastat tagasi oli vahetatud plokikaan ja tehtud korda klapid- sääred. Vana kaane koos sisuga ja veepumbaga sain kaasa. Nagu näha, on tal aknapesuvedeliku paak paigaldatud vastu "tulesina" nagu esimesel seerial ja vett saab lasta armatuurlaual paikneva "nupu" abil. Veepritsiad ja kojamehed on vana tüüpi.
Kere ise oli räpane. Kask oli teinud oma töö, aga pesin ta üle latlaste toodetud abrasiivse küürimispastaga Skaidra. Nagunii läheb värvimisse. Tagumised poritiivad tulevad ära vahetada, sest ülemine serv on ussitanud. Vahetada tulevad ka tagaporitiiva kaared. Papud olid kehvad ja veljed roostesed
Salong on originaalne. Nii polstrid kui ka istmed on kolme värviga. Helesinine , roosakas kangas ja allosas tumesinine kunstnahk. Istmetel peal katted, mis säästnud kulumist. Vanemad tarkpead arvasid, et need võisid olla kaasas ostes kui ekspordi lisa. Katted olid kunagi väga erksad ja imiteerisid pärsia vaipa. Niiskuskahjustused on kahjuks rikkunud tagaistme seljaosa. See on ukse nurkadest mädanenud. Põrandavaipasid polnud, aga need saab ju ise järgi teha. Niklid on kaugelt vaadates ilusad, veidi punnitavad aknaümbrused. Stanged ja kannel on seestpoolt koorunud. Kogume raha.
Esimesena nägi seda autot Tallinnas Vahur. Tema tuligi järgmisel päeval pirukatega minu juurde ning kohe soovis nühkima hakata. Ööl enne müüki oli Lelles tagumine külgaken sisse löödud, aga Uno andis uue kaasa, selle pidimegi Vahuriga ära vahetama.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Dr. Watson
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jan 10, 2006
Teateid: 766
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: L dets 24, 2011 12:56 pm    Postita teema: Vasta viitega

Kujutan ette, milliseid kinke täna saama hakkad:)
Kauneid pühi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Marko 01ZEI
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Feb 11, 2010
Teateid: 233
Asukoht: Rae vald, Harjumaa

TeadePostitatud: L dets 24, 2011 7:36 pm    Postita teema: Vasta viitega

Esimesel seerial ei ole üldse aknapesureid:



seoses sellega ei ole ka veepaaki, selle asemel on originaalis õlikann:



Häid pühi kõigile!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: L dets 24, 2011 11:40 pm    Postita teema: Vasta viitega

Märkus vist õige. Seega on minu auto teisest seeriast, ainult hirv on esimesest sarjast. Loomulikult oleks ma tahtnud endale esimese seeria autot, aga seda ei julgenud isegi soovida. Seepärast kirjutasingi ostusoovi avalduse foorumisse 2 seeriale.
Edu Volgamehed ja vaadake, et Te pühade ajal kruvikeerajat ei keeruta garaazhis.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: T dets 27, 2011 3:56 pm    Postita teema: Vasta viitega

Jätkan oma meenutusi. Tahan nimelt auto värvida kahevärviliseks. Tuleb meelde, et kunagi oponeerisin Vahurile, kui ta tahtis autot kirjuks värvida. Siis polnud ma veel Vana Volga omanik. Nüüd ring täis.
Autosid on värvitud mitut moodi. On alt tume ja ülevalt hele, kord jälle katus alumise poolega samas tooni, kord hele. Tean, et värvi muutus toimub külgviigi kohal. Mõni on teinud tagaukse nishi teist tooni. Mina plaanin jääda ikkagi halli ja helesinise vahele. Või mis nõu annate? Värvimees tahab juba toone teada.
Lisan ka mõned pildid


Selline tuli ta välja peale puhastamist

Juba on lammutatud kõik särav- helkiv ja proovib uusi tiibasid.
Edaspidi pildid kataloogist www.auto.ru




_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi


Viimati muudetud kaldi poolt (T dets 27, 2011 4:53 pm), kokku muudetud 1 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: T dets 27, 2011 4:33 pm    Postita teema: Vasta viitega

III seeria Volga meeldib mulle kõige enam ühevärvilisena ja heledama hallina. Kuid I ja II seeria kannavad ka erksamad värvid hästi välja. Mina ei saaks kahevärvilisest Gaz 21-st rääkides kuidagi mööda beezidest-pruunidest toonidest. Sest nad on ühetaegu pidulikud, säravad ja boonusena veel ka ajastukohased.

Seega Kaldi pakututest oleks minu kindel eelistus kõige alumisel pildil olev auto. Kindlasti peab katuse tagaosas olema värvi üleminek lahendatud just nii, nagu ülaloleval autol. Mitte nii, nagu on korrus kõrgemal oleval pruunil autol (mille värvi toonivalik pole kah üldse paha).

Kahtlemata väga pidulik variant on ka Gorki muuseumis oleval I seeria autol - pealt kollakas-beez, alt sügav tumepunane.

_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Sm. Autojuht
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 551
Asukoht: Rapla mk.

TeadePostitatud: T dets 27, 2011 6:33 pm    Postita teema: Vasta viitega

Keegi ei ole kaardistanud ex. varjantide värvivalikuid.Iseasi kuidas värviti.Minule ka meeldib hall-sinine.Rõõmsameelne.Iialgi mitte must.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: K dets 28, 2011 9:32 am    Postita teema: Vasta viitega

Päris suur valik tehase värvivalikuid on ära toodud paksus Gaz 21 piiblis, mis mõni aeg tagasi Venes ilmus.

Martin
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Dr. Watson
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jan 10, 2006
Teateid: 766
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: K dets 28, 2011 12:31 pm    Postita teema: Vasta viitega

http://retro-volga.ru/retro_color/
Siin saad üle 160 värvitooni vahel valida. Head nuputamist!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: K dets 28, 2011 2:26 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tänud.
Usun, et sellest valikust on paljudele abi.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm. Metalliotsija
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 01, 2004
Teateid: 575
Asukoht: Käesalu, Keila vald

TeadePostitatud: K dets 28, 2011 4:14 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Uno ütles jah- tuleb osta.


Mulle meeldib. Täielik paratamatus.
_________________
Haapsalu EPT
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: K dets 28, 2011 10:05 pm    Postita teema: Vasta viitega

Muidugi täiesti omaette teema on valitud velgede värv. Kunagi ma vaidlesin Vahuriga (MTJ), et velje värv on seotud kere tooniga.... aga tema ei leidnud seda seost. Mina värvisin oma veljed õrnald roosakaks (mul proua juba peaaegu 50). Aga mida arvate Teie kere ja veljevärvi seostest. Pole uldse kuulnud Robi- kui Vana Volga omaniku arvamusi
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: E jaan 02, 2012 4:57 pm    Postita teema: Vasta viitega

Ei tea, kuidas teistel, aga minu uus-aasta hommik algas kõnega: kas läheme värvi ostma. Olin perega maal vanemate juures ja palusin 24 tundi ajapikendust, et jõuda poodi. Seniks aga lisan veidi pilte, mida minu Sõbraga tehti eelmise aasta viimastel päevade.
Aitab mind Tihhonov. (fototehnika pole ju ehitusteadus)
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi


Viimati muudetud kaldi poolt (K veeb 08, 2012 5:35 am), kokku muudetud 1 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 9

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud