Volgaklubi kodu Forums-viewtopic-5-käigukasti remont
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 453 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Gaz 3102 salongiradika vahetus
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Gaz 3102 salongiradika vahetus

 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Tehnoabi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: K juuni 22, 2016 10:57 pm    Postita teema: Gaz 3102 salongiradika vahetus Vasta viitega

Viimased 2 nädalat on minul olnud suhteliselt edukad. Jah, 4 aastat tagasi ma pöördusin lapsepõlveradadele ja arendasin Gaz 21-te. Seetõttu jäi veidi unarusse esimese seeria 3102, kes oli sunnitud oma asumise aega veetma isa Endleli Aravete garaazis. Jah, ma igal aastal sõitsin temaga 10 km, aga see on ju vähe. Kuna mu sõbrad avaldasid survet teha Korralik Volgategu, palusin Aravete Autoteenindusel teha loomast LOOM. Jäin veidi hiljaks ja Mustveesse tulin Mazdaga, lubas Tihhonov mind edaspidi Blokeerida. Väide, et minu garaazhiautod on Muzeaalid, Volgaseltsi esimeest ei rahuldanud.
Seetõttu sain eelmisel kolmapäeval oma Kallikese kätte, ülevaatus ametlikult ja neutraalselt läbitud. Vaja vaid leida uus salongiradiaator ja mootori-radiaatorile kinnitada korralikult korgisüsteem.
Sõitsin teisipäevase Nõmme Turu ürituseni ca 200 km probleemideta. Salongiradiaator tilkus, aga võtsin kõrvalistuja põrandalt korgi maha, mistõttu kogu vesi läks asfaltile. Taevavesi ei maksa.
Andrus andis kohe hea mõtte, et ühenda süsteem otse ilma salongiradiaatorita.
Seda täna tegingi.
Tahtsin vaid küsida, kas salongiradiaatori vahetuseks tulebki osta uus auto (ehk eemaldada armatuurlaud). Mina eemaldasin kaitsmete bloki ja kindasahtli, aga ikka on ruumi vähe, et radikas loomulikul moel alla kukuks.

Head Jaani, Volgamehed.
Kaldi
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi


Viimati muudetud kaldi poolt (K juuni 29, 2016 10:22 pm), kokku muudetud 1 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: E juuni 27, 2016 8:33 pm    Postita teema: Vasta viitega


Mootoriruum lahti ühendatud radiaatorita

Kõik, mis lammutada andis, eemaldasin. Küsin tarkade käest, kas kaitsmetekasti metallist tagaseina eemaldamisel on võimalik küttesüsteemi kast alla lasta või pean lahti laskma armatuuri parema nurga?

Vaatasin, et Tihhonovi Angelinale pandi küttesüsteem ilma armatuurita.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: T juuni 28, 2016 10:35 am    Postita teema: Vasta viitega

Üldiselt on ikkagi nii, et salongiahju välja võtmiseks tuleb lahti lasta armatuurlaud. Välja võtma ei pea, lihtsalt lahti laskma. Vähemalt mina pole osanud teisiti seda vahetada. Ebamugav töö.
_________________
Terve aasta poole aastaga
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: T juuni 28, 2016 9:27 pm    Postita teema: Vasta viitega

Harjutamine teeb meistriks ja... (tsiteerin Ida limusiini.)
Sain hakkama.

Ma ei võtnud armatuurlauda lahti. Põhjus lihtne, ei tea, kuidas käib. Esimene raskus oli see, et värskeõhuklapi vars oli liiga pikk, jäi ette, murdsin kõveraks ja nii parem nurk hakkaski alla vajuma. Suurem jama oli õhu üles-alla suunaja varrega. Seda ei saanud kuidagi juhtkangist laht. Lõpuks tuli ise otsast. Jah, oleks pidanud enne hoovastiku juhtpaneeli ja kangid eemaldama, aga ehitaja värk..küll saab. (ja saigi)


Radikas on ise ilus, vaskne, otsatorustikud ühendatud polt-mutter liidetega. Miks see parem on kui keevis, ei tea. Ju 1989.a. oli Cu keevis veel tundmata.
Loputasin radika puhtaks. Ikka tuleb maitseta õunamahla välja. Vist ei hakka viga otsima, lähen Volgapoodi.

Kõik vidinad pestud. Millalgi pean uued jupid sisse panema ja siis kui klots koos, kuidagi tagurpidi torud ees alustatud raske töö lõpuni viima. Nükid on veel terved. Leidsin tulemüürilt ka esivaipade kinnitamise konksud. Nüüd mul lõpuks uued vaibad Tartust kohal. Tänan Gazikut, millalgi maksan Talle võla.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: N juuni 30, 2016 8:41 am    Postita teema: Vasta viitega

Eile õhtul saigi radiaator koos manustega salongi tagasi. Päris valudeta see ei läinud, pidin ikkagi armatuurinurga lahti laskma ja ventklappide regulaatoriploki eemaldama. Kes kurat selle kinnituse välja mõtles? Vaid Ivan Gorki linnast suudab M6 polti lahti keerata trosside rägastiku vahelt. Töö käigus pidin nihutama A piilari penost katet, nüüd see enam ei kinnitu konksudega kere külge.
Täna tuleb Tartust Gazik presidendi kutsega ka minu õue, siis saame mõõta pikkust ja anda teineteisele restaureerimise nõu. Pean vist valge särgi selga panema, ikkagi Tarkuselinna mees.
Muide Tallinnas ei ole õiget salongiradikat. Käisin Volgapoes, Pirni tn-l ja Tehnika/Veerenni Ladapoes. Viimaks sealne tubli mees leidis vahetatavate otstega radika, millele panin polt-mutter ühendusega vanad torud tagasi.
Et oma teguviisis veenduda, külastasin ka Mati Leivategijat, kes kiitis plaani heaks.
Ootan Gazikut.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
gazik
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 13, 2004
Teateid: 1325
Asukoht: Tartu

TeadePostitatud: N juuni 30, 2016 8:10 pm    Postita teema: Vasta viitega

Käisin seltsimehel külas.
Õnneks pikkust ei pidanud mõõtma ja restoreerimisnõu andma:)
PS: tegelt olen ju Taaralinnast
_________________
AADU KADAKAS
psü-psühhiaater(suiti maal, enamust aega hullumajas) Abiliin ja nõustamine GSM 534 97951
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
kaldi
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Dec 09, 2007
Teateid: 467
Asukoht: Tallinn

TeadePostitatud: P aug 07, 2016 1:41 pm    Postita teema: Vasta viitega

Lõpuks. Kõik vahetamist nõudnud metallosad vahetatud, ajutiselt jahutusvedelikuks kasutatud vihmavesi välja lastud, katlakivi eemaldusvedelikuga süsteem üle pestud ja roheline jahutusvedelik sisse valatud.
Ja ei tilgugi süsteem.Auto päästetud ja võib julgelt Linna vahel litutada.
Elame järgmiste muredeni.
_________________
Kaldi 5025 328
Annan ka ehitusabi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Tehnoabi Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud