Volgaklubi kodu Forums-viewtopic-Automuuseum
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta

· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum

Praegu on, 250 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA

Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - Automuuseum
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

Automuuseum

Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Uudised meilt ja mujalt
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
Sohver
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 109

TeadePostitatud: K mai 11, 2011 1:43 pm    Postita teema: Automuuseum Vasta viitega

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=433860
Huvitav, kas asjast asja ka saab. Neinar Seli räägib päris ammusest ajast automuuseumist, kuid siis Raadile. Nüüd üritab Tallinn vist ennem ära teha.
mel
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 159

TeadePostitatud: N mai 12, 2011 10:51 am    Postita teema: Re: Automuuseum Vasta viitega

Selle uudise valguses paistab tõepoolest,et puudub
igasugune ühtsus vanatehnikaliikumises siin väiksel
Eestimaal Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 2722

TeadePostitatud: N mai 12, 2011 12:44 pm    Postita teema: Vasta viitega

Mulle tundub see puhtalt Peeter Kalli isiklik äri olema, mitte mingi automuuseum. No kuulge, kui seda vägevat "oldtimer farmi" juhib üheliikmeline juhatus, kes on kogemata ka kogu loodava muuseumi omanik. Ja tõenäoliselt ka samale kinnistule rajatava autokeskuse omanik, kuigi seda artiklis ei mainitud. Kui öeldi, et tulevase automuuseumi ekspositsioon on juba koos, siis tõenäoliselt on tegu sellesama "oldtimer farmi", ehk tema üheliikmelise juhatuse isikliku autokoguga. Siis me ei saa rääkida mingist uue automuuseumi sünnist, millest saaks kõigi vanaauto huviliste tõmbekeskus. Vaid lihtsalt üks mees oli piisavalt tark, et oskas linnalt oma autodele garaazi ehitamiseks linnalt toetust küsida. Vajalikud tutvused, õiged motiveerimismeetodid ning kausta vahele ka ilus legend autoajaloo väärtustamise ning eksponeerimise vajalikkusest. Kogu lugu. Tõenäoliselt võime sellest lähiajal veel lugeda kvaliteetmeediast "Pealinn" ja "Kesknädal", kuidas linn oma rahva eest hoolitseb.

Ma ei väida, et munitsipaalset toetatavas eramuuseumis midagi halba oleks. Kõik sõltub sellest, kui atraktiivseks see koht külastajatele muudetakse. Halvemal juhul ei sünni üldse mingit muuseumi. Vaid Peeter Kalli autod hakkavad autod seisma kuskil uue autokeskuse keldris, hea õnne korral õnnestub sinna ette helistades sisenemist taotleda ja muuseumi idee oli lihtsalt hea võimalus linnalt autokeskusele suuurem krunt välja kaubelda.

Ühtsest automuuseumist Eestis ei saa me ilmselt kunagi rääkida. Sest need kellel on raha ja ettevõtlikkust see asi ära teha, eelistavad teha seda asja rahus ja vaikuses ning oma äranägemise järgi. Keegi ei ole huvitatud igapäevaselt kümnete rahatute vanatehnikaideoloogidega jagelemisest. Kellele mootorrattad, kellele veoautod, kellele jalgrattad, kellele ennesõjaagsed, kellele nõuka värk ... lootusetu üritus ma ütleks. Samas need ideoloogid ei ole ise enamaks võimelised kui automoto foorumis kirjutamine.

Õnneks eraalgatuslikke eksponeerimisprojekte on tekkinud mitmeid ja lähiajal saab neid veel juurde tulema. Lõpuks on see minu meelest palju parem ja elutervem, kui oleks üks vanatehnikafilosoofide juhitud riiklik projekt, mis kiratseks konstantses rahapuuduses ja ületamatutes sisepingetes.

Seega elame parem kaasa igasugusele algatusele uute varjualuste ehitamiseks.
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1122

TeadePostitatud: R mai 13, 2011 1:22 pm    Postita teema: Vasta viitega

Kohalike omavalitsuste otsused on avalik teave ning antud juhul tundub, et tegemist on tavapärase teatega, mis on veidi ilustatult seatud "uudise" vormi.
Uudis on vormistatud, kui hea ja tore sõnum, et MTÜ rajab automuuseumi.
Küllap ei tasu uskuda, et kõik mis läigib on ka väärismetall.
Samas oleks ju nii tore, kui paar korda aastas saaks suunduda koos omasuguste huvilistega automuuseumi vahetuvat ekspositsiooni Paldikski mnt 135a vaatama. See museum võiks sisaldada ka värkstuba jne...
Küllap siiski mitte ning tegemist saab olema endise Jaguari Eesti esinduse ruumides kallite vanasõidukite hotelliga. Küllap saame terasvõrelt lugeda, et külastused on eelneva kokkuleppimisega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 881

TeadePostitatud: R mai 13, 2011 3:37 pm    Postita teema: Vasta viitega

Juhtusin seda uudist nii lugema kui ka raadiost kuulma aga mulle tulid kaks asja pähe:
1. Nimi Peeter Kalli ei ütlenud kohe miskit, võib olla ma pole nii informeeritud sellest inimesest.
2. Siiani arvasin,et Hr.Heinsaarel on suurim ja põhjalikum kogu autosid aga artiklist jäi mulle teine mulje. Ma loodan,et selles osas eksisin.
Olen Tihhonoviga sama meelt,et ühtset tehnikamuuseumi ei tule nii pea,kui üldse. Kuid ma usun,et iga üks meist,saab oma isiklikul tasandil teha kas või väheke,et tehnika ajalugu säilitada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
insener
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 297

TeadePostitatud: R aug 09, 2013 10:44 am    Postita teema: Vasta viitega

midagi see Peeter Kalli ikka ära lõpuks tegi http://www.tallinncity.ee/1325950/tallinnas-avati-esimene-automuuseum

mul endine kolleeg on selle projekti käimavedaja. selle uudise all on nii kena pildigalerii, et muuseumi ennast pole mõtet külastama minnagi.
Tagasi üles
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 1122

TeadePostitatud: R aug 09, 2013 11:35 am    Postita teema: Vasta viitega

Väga rõõmustav uudis. Paistab, et seekord aega läks aga asja sai.

Kuigi minule on selgusetu, kas see on nüüd Tallinna 1. või 2. automuuseum ja kui 1. siis mis asi see Nõmme-Kase tänaval oli/on mida lustisõidul külastatud sai? Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Grupp Seltsimehi
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 154

TeadePostitatud: K aug 14, 2013 10:26 pm    Postita teema: Vasta viitega

Paistab, et see asutus, kui ta töötabki, siis ainult suviti. Seintest paistab valgus läbi.
Sm. Tihhonov on arvatavasti taustale väga täpselt pihta saanud.
Tagasi üles
Denis23
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 106

TeadePostitatud: R aug 30, 2013 12:22 am    Postita teema: Vasta viitega

Aga autod on ju huvitavad, eksole?

Üldiselt, kui panna kokku kas või kolm meie suuremat klassikaliste autode kogumi -

Viimsi
Veskimetsa
Laitse

siis minu arvamusel, tuleks täiesti korralik ekspositsioon:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Denis23
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 106

TeadePostitatud: L okt 05, 2013 11:31 pm    Postita teema: Vasta viitega

Ei tea midagi - käisin kohal, ning oli üsna huvitav.

Soovitan. Asjade kallal alati võib norida, aga kas on vaja?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
insener
Seltsimees
Seltsimees

Teateid: 297

TeadePostitatud: N okt 10, 2013 8:44 am    Postita teema: Vasta viitega

Grupp Seltsimehi kirjutas:
Paistab, et see asutus, kui ta töötabki, siis ainult suviti. Seintest paistab valgus läbi.

vaatasin kodulehelt, et TLN automuuseum ongi avatud veel selle nädala lõpuni ja siis uuesti lahti mai kuust.

mina käisin ka seal mingi aeg lastega ära ja ei oska midagi negatiivset öelda. Lastele samuti meeldis.
Tagasi üles
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Uudised meilt ja mujalt Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.

Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud