Volgaklubi kodu
Kodu
Foorum
Galerii
Kontakt
Kuuluta
  


· Avalehele
· Klubi tutvustus
· Liikmete nimekiri
· Ürituste kalender
· GAZ Ajalugu
· GAZ Mudelid
· Volgad meedias
· Maailm ja mõnda
· Ümberehitused
· Tehnoabi
· Uudiste arhiiv
· Lingid
· Kasutajate nimekiri
· Foorum



Praegu on, 372 külastaja(d) ja 0 kasutaja(d) kes on praegu portaalis.

Sa oled Anonüümne kasutaja. Sa saad registreerida vabalt vajutades SIIA


Volgaklubi foorum :: Vaata teemat - GAZ 2410 Teeameti must esindussedaan
Galerii  Laadi pilte serverisseLaadi pilte  OtsiOtsi   ProfiilProfiil   Logi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeidLogi sisse, et kontrollida oma privaatsõnumeid   Logi sisseLogi sisse 

GAZ 2410 Teeameti must esindussedaan
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Sõnum
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: R aug 22, 2008 3:10 pm    Postita teema: GAZ 2410 Teeameti must esindussedaan Vasta viitega

Tere.
Mõtlesin, et valgustaks natuke asjaolusid, sellest kuidas Volga minu õuele veeres.
Enne Volga ostu tahtsin ainult seda, et minu hoolealune oleks meie liikluspildis harvaesinev mudel. No ja niikaua ma vaatasin ja otsisin kuniks ükspäev mulle Volga ette keeras - kas saatus? Ja siis oli asi otsustatud. Selleks harvaesinevaks automudeliks peab saama Volga ja just 2410 (kuigi ettekeeranud mudel oli GAZ21). Värvis ei olnud küsimus - ükskõik milline toon, peaasi, et must. Sooviks oli ka võimalikult suur originaalsuse aste - on juba selline kiiks. Siis alustasin masina otsinguid, kuid müügisolevad olid suhteliselt kehvas seisus. Isegi ei läinud vaatama - igaks juhuks, et meeltesegaduses ostma ei hakkaks. Olles meeleheitel sai vahepeal otsinguid ka 24-le ja ka teist värvi mudelitele laiendatud, et siis hiljem auto värvimisse viia. Kuid tulutult. Siis, olles usu kaotanud jätsin otsingud pooleli, kuniks mõni kuu hiljem silmasin Sm.Tihhonovi musta 2410 müügikuulutust.TEHTUD - see oligi just see, mida olin otsinud - must,heas korras,kõrge originaalsuse tase ja ohtralt pildimaterjali ning teksti auto korrastamisest.Pilt samal päeval, kui auto ära tõin:

Peale ostu vahetasin ainult õlid-filtrid-küünlad+juhtmed-ühe tihendi-esimesed piduriklotsid-suunatulerelee ja ühe pirni ning sai reguleeritud klapid. Veel tahaks natuke näppimist karburaator.
Mina olen autoga väga rahul.
Järgmiseks hooajaks on suuremateks töödeks plaaneeritud veermik üle kontrollida, sumbutaja vahetada ning veljed üle värvida.
Lisan veel ühe pildi kus tegin ühe otsa ka pulmaautona (see pilt ei ole seotud Volgade kokkutulekuga):

Huvitav oli jälgida, kui Õnnepalee ees sesis minu must kõrvuti uue musta S-klassiga ning inimesed käisid ainult Volgat uudistamas. Ju on S-klass liiga tavaline nähtus meie linnapildis.


Viimati muutis Teeameti Direktor (R aug 29, 2008 11:17 am), kokku muudetud 5 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Sm.Tihhonov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 08, 2004
Teateid: 2784
Asukoht: Telliskivi, Viimsi

TeadePostitatud: E aug 25, 2008 7:59 am    Postita teema: Vasta viitega

Mina kui antud sõiduki müüja imestan jätkuvalt selle kodaniku kannatlikku meelt. Juba selle auto soetamine polnud talle teab mis lihtne. Ta sai minuga ikka vist peaaegu kaks kuud enne kirjavahetust pidada, kui ma lõpuks olin võimeline talle autot näitama. Küll olin ma linnast ära, küll oli auto linnast ära, küll oli ilm kole, küll oli väljas pime, küll oli mul mingi muu häda. Pärast tohutu kadalipu läbimist siiski sai kodanik oma Volgat näha. Kuigi ikkagi pimedas.

Proovisõidul kadusid kojamehed ja kaitsmekarp tegi särtsu. Ent positiivse meelega ostjat ei ehmatanud see sugugi. Hiljem autot ära viies kadusid vist pidurid??? Ja vist ilmnesid kohe ka mingid elektrivead??? Endal oli jube häbi, kuid Teeamet oli jätkuvalt positiivselt meelestatud. See auto nöökis meid täpselt samamoodi. Ta viis küll alati kohale ja tõi alati koju tagasi ka, kuid päris ideaalselt korras polnud ta kunagi.

Aga muidu oli hea ülbitsemise Volga.

Mis selle auto veermikku puudutab, siis esisilla lasin ise komplektse uue silla vastu vahetada. Roolikarbi ja roolivardad panime ka korralikud alla. Ainus mis jäi tegemata oli tagasillas vedrude ja amortide vahetus. Seal on mingid imelikud lisalehed all.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: E aug 25, 2008 9:25 am    Postita teema: Vasta viitega

Sm. Tihhonovi rahustuseks lisan veelkord, et olen autoga väga rahul ja ta ei peaks ennast kuidagi puudutatuna tundma. Mingi "kala" selle esisillaga hetkel on. Tühjema kummiga teeb imelikke hääli, kuid peale rehviremonti ja rehvi täispumpamist need kadusid. Ülevaatuspunktis (läbis puhtalt) märgiti kerget vajadust osad esisilla detailid vahetada, mida ma ka enne järgmist hooaega teen - siis võib-olla kaovad ka need imelikud hääled jäädavalt. Selle tagasilla võtan ka lähiajal ette. Vahetan amordid ja vedrud. Hetkel üks pool tagantpoolt kergelt madalam, kui teine ja auto tagaots näib tasasel pinnal pisut viltusena. Muid muresid pole - õlilekked olen saanud kontrolli alla (tänud ka Mirskile). Õige pisut tuleb veel klapikambrikaane tihendi vahelt (tihend sai uus pandud). Juba vaatasin asja üle ja leidsin ka võimaliku põhjuse - kambrikaas pole tihendi kohalt just kõige tasasem. Ka selle ajan joonde. Tahtsin juba uut kaant osta, kuid Volga poes hetkel ei olnud (seal oli 24 oma, millel teine õlikork). Enne, kui vana parendama hakkan üritan siiski uue hankida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: K sep 24, 2008 6:02 pm    Postita teema: Vasta viitega

Sai siin vahepeal veidi autot näpitud ja nüüd on oma koha leidnud tulekustuti

ning samuti uuendasin turvatehnikat paigaldades uued turvarihmade lukud (kvaliteedimärk kah ikka taga) koos rihmade kassetisüsteemi parendusega, mille tagajärjel kannatavad rihmad nüüd 1500kg koormust eelnenud 1000kg asemel. Pildile jäi ka vana lukk, mis juba täiesti pleekinud.


Kogu see rihmade/lukkude vahetus kulges üsna vaevaliselt, sest selgus, et tegu on vana tootemudeliga, mis ammuilma tootmisest maha võetud. Aga lõpuks siiski kõik lahenes ja õnnestus hankida uued jupid. Et nüüd siis võib ennast suures autos veelgi turvalisemalt tunda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Maaall18
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Sep 18, 2008
Teateid: 13
Asukoht: Sügise tn

TeadePostitatud: K sep 24, 2008 7:50 pm    Postita teema: Vasta viitega

kena masin on .
edu hooldamisel Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm Tamm
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 14, 2006
Teateid: 226
Asukoht: Viimsi vald

TeadePostitatud: N sep 25, 2008 12:05 pm    Postita teema: Vasta viitega

Teeameti Direktor kirjutas:
Aga lõpuks siiski kõik lahenes ja õnnestus hankida uued jupid.


Kui saladus poel siis kuidas lahenduseni jõudsid? Ise tahaks kangesti enda 24-le tagumised turvavööd paigaldada aga pole veel leidnud kohta kust neid küsida/osta saaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: N sep 25, 2008 2:01 pm    Postita teema: Vasta viitega

Sm.Tamm
Minu turvavööde saaga kestis pea kuu aega, mil jõuti üle vaadata isegi mõned Moskva linnas olevad masinad ja varuosade kauplused, lootuses paremad lukud leida, kuid tulutult. Lõpuks sai hangitud need läbi mitmete inimeste otse tootjalt. Nimesid ei lubatud nimetada, sest väidetavalt pole ka tootjal endal enam midagi alles peale näidistekapi sisu. Koos rihmadega sai paigaldatud ka uued "keeled/pingutid". Konkreetselt sellist kohta ei eksisteerigi, kustkohast neid hankida või küsida. Ise loomulikult ei arvanud, et tegu võib olla sellise defitsiitse kaubaga, sest renoveerin paralleelselt ka ühte märksa vanemat masinat ja temale olen uusi originaaljuppe ikka siit sealt hankinud/leidnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Sm Tamm
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 14, 2006
Teateid: 226
Asukoht: Viimsi vald

TeadePostitatud: E sep 29, 2008 11:23 am    Postita teema: Vasta viitega

Tänan ammendava vastuse eest!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: E dets 01, 2008 10:43 am    Postita teema: Vasta viitega

Pole ammu midagi kirjutanud. See ei tähenda, et auto lihtsalt lusti seisaks. Aga kuna pole vaja teist nagu eriti enam ehitada ei teki ka miskit asjalikku juttu. Kuid vahepeal on remonditud sigaretisüütaja (tänud Sm. Tihhonovile, kes eraldas 3102-lt ülejäänud jupi) ja täiendatud turvavarustust apteegikarbi näol, millesse paigaldasin nõuetekohase sisu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 06, 2004
Teateid: 1203
Asukoht: Tallinn, Nõmme

TeadePostitatud: E veeb 23, 2009 9:47 pm    Postita teema: Vasta viitega

Auto mis on südamelähedane, ilmutab end mõnikord minule. Leidsin hiljuti sahtlipõhjast ümbriku, mille andis mulle üle kunagi sm. Tihhonov. Ümbrikus oli esindussedaani foto, mis nüüd on ilusti raamitult elutoa raamaturiiulis. Lugedes põgusalt automoto foorumit, sattusin teemale, kus võib leida EVS algeid ja selle auto teenistuskäigu algust Sõbra garaazikoperatiivis.
siin see teema on
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Zaparov
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Jun 27, 2005
Teateid: 881
Asukoht: Nõo sohvoos 4 jaoskond!

TeadePostitatud: E veeb 23, 2009 10:39 pm    Postita teema: Vasta viitega

Tohutu inspiratsiooni allikas on see Volga olnud, minu volga huvi algus!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 06, 2004
Teateid: 1203
Asukoht: Tallinn, Nõmme

TeadePostitatud: T veeb 24, 2009 12:00 am    Postita teema: Vasta viitega

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: E mai 11, 2009 7:42 pm    Postita teema: Vasta viitega

Õhtust seltsimehed Volgaomanikud.
Seoses Ürituse lähenemisega otsustasin minagi oma auto silindreid soojendada. Tegelikult olen juba kuu aega kibelenud, Volga võtmeid sõrmede vahel soojendanud ja rahutult maganud, sest viimasest käivitamisest on 6 kuud möödas. Mitte et ma kahtleks auto võimetes, vaid minu enda keha ihkab Volgasse ja ninasõõrmed igatsevad auto salongi lõhnasid. Eelmine nädal varusin juba uue komplektse sumbutaja,aku,generaatori harjad ja ventilaatori rihmad. Täna, peale tööd ja naise auto pesu (et, ei tekiks tühjast tüli kui auto käivitamisega plaanitust kauem läheb), paningi tööriided selga ja asusin auto kallale. Kõigepealt paigaldasin uue värvkatte saanud pisividinad. Paigaldasin uued generaatori harjad ja proovisin ka rihmu vahetada, kuid Volga kpl-sest olid vale läbimõõduga rihmad kaasa müüdud. Homme vaatan uued. Tõstsin uue aku peale, ühendasin klemmid, pumpasin bensiini üles ja keerasin ootusärevust tagasi hoides võtit. Mootor turtsatas korra, tegi pool pööret ja TEHTUD. Ta oli jälle elus. Oh, mis hea tunne. Hingasin kergendatult. Lasin mootoril soojeneda ja tegin 12 km-se prooviringi. Kõik töötab suurepäraselt. Kuigi eelmise hooaja viga, mis sai juba peaaegu korda - ehk siis tühikäigul ja madalatel pööretel mootori ebaühtlane töötamine - on taas tagasi. Aga eks seda vaatan ülehomme uuesti. Proovin veel sellel nädal uue sumbutaja alla saada ja tagasillas ning käigukastis õli ära vahetada. Siis oleksin rahul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Sm Mirski
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: Nov 06, 2004
Teateid: 1203
Asukoht: Tallinn, Nõmme

TeadePostitatud: T mai 12, 2009 12:39 pm    Postita teema: Vasta viitega

Väga rõõmustav kuulda. Just eil kodu poole sõites märkasin õhtuhämaruses Pärnu mnt. ja Kadaka pst. ringil külgkaldes musta 24-10't, korra tundus et vana tuttav, kuid osutus teiseks eksemplariks. Väga lahe nägi välja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri Külasta postitaja kodulehekülge MSN Messenger
Teeameti Direktor
Seltsimees
Seltsimees


Liitunud: May 27, 2008
Teateid: 159
Asukoht: Tallinn - Keila-Joa

TeadePostitatud: K mai 20, 2009 8:45 pm    Postita teema: Vasta viitega

Lisan veel ühe peatüki siia päevikusse. Täna oli see päev kui õnnestus alla saada uus sumbutaja ja õlid tagasilda ning käigukasti. Ise nendeks töödeks aega ei leidnud ja lasin siis direktoritele kohaselt kellelgi teisel auto all toimetada. Tegin ka mõned ülesvõtted, kuigi nende postitamise ja teistele näitamise peale mõtlesin pikalt. Sest mõni aeg tagasi Sm. Tihhonovi 3102 külaskäiku viisakasse remondisalongi (ma ei nimetaks seda isegi mitte töökojaks) pani mind kahtlema. Kuid siis tulin mõttele (loe vabandusele), et see 3102 ju oligi selline kõige,kõige ja rohkem selliste ministeeriumimõõtu tegelaste masin. Minu 2410 seevastu selliste väikeste (kolhoosi) direktorite esindussedaan, seega lasin ka remontida teda vastavas töökojas. Kuid kõik toimib ja vanem meesterahvas, kes auto kallal toimetas rääkis, et temagi sõitis kunagi Volgaga ja seoses sellega tuli noorus meelde. Kiitis ka auto head seisukorda ja andis mõningaid näpunäiteid hooldamisel.
Lubatud pildid. Auto tõstukil:
Ja selline oli töökoda väljaspoolt:


Näppisin veel täna veidi ka karburaatorit ja juba kahetsen. Sest oleks pidanud ikkagi õppima teiste vigadest ja viimasel hetkel seda ilmaimet mitte puudutama. Rahulikul sõidul tahab ebaühtlase käiguga oimetuks raputada. Aga jonni kah ei jäta. Võtsin homse päeva töölt vabaks ja proovin asja parendada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatteade Saada e-kiri MSN Messenger
Reasta teated eelmise järgi:   
Uus teema   Vasta sellele teemale    Volgaklubi foorum -> Lugejate autod Ajatsoon on EET Eesti talveaeg
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 1, kokku lehekülgi 7

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha algatada uusi teemasid selles foorumis
Sa ei saa vastata teemdaele selles foorumis
Sa ei saa muuta oma teateid selles foorumis
Sa ei saa kustutada oma teateid selles foorumis
Sa ei saa hääletada küsitlustes selles foorumis

volga.ee ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
volga.ee jätab endale õiguse kustutada ja redigeerida kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele.


Forums ©
Copyright © by Volgaklubi koduleht 2004
Kõik õigused reserveeritud